Category: ارزیابی و مدیریت عملکرد

توجه به آموزش و توسعه با هدف رشد تجاری

By , تیر ۹م, ۱۳۹۲

دنیای اقتصاد – مترجم: مریم بیدمشگی پور - منبع: The Time1000

تسکو بزرگ‌ترین خرده فروشی بریتانیا و همچنین سومین خرده فروش بزرگ در دنیاست که شعب آن در اروپا، آمریکا و آسیا گسترده شده است.
این شرکت کار خود را در سال ۱۹۱۹ با جک کوهن آغاز کرد که در آن زمان محدود به عرضه خواربار در یک دکه کوچک در شرق لندن بود. جک چای
مورد نیاز خود را از شرکتی به نام T.E.Stickwell خریداری می‌کرد. به تدریج این دو، نام خود را با هم ادغام کردند و اقدام به عرضه چای با نام تسکو TESCO  کردند. در سال ۱۹۲۹ اولین فروشگاه تسکو در شمال لندن آغاز به کار کرد.
تسکو از آن زمان با در اختیار گرفتن فروشگاه‌های جدید به ارائه خدمات خرده فروشی پرداخت و با درنظر گرفتن نیاز مشتری اقدام به توسعه خدمات خود کرد. امروز بعد از سال‌ها سود خالص تسکو (پیش از محاسبه مالیات) حدود ۳ میلیارد پوند است. هدف اولیه و اصلی تسکو خدمت به مشتری تعریف شده است. راضی نگه داشتن مشتریان فعلی بسیار مهم است؛ چرا که هرچقدر آنها راضی‌تر باشند دفعات مراجعه‌شان بیشتر خواهد شد. از نظر بررسی هزینه نیز نگه داشتن مشتریان فعلی بسیار کم هزینه‌تر از به دست آوردن مشتریان جدید است.

Continue reading 'توجه به آموزش و توسعه با هدف رشد تجاری'»

شاید درباره خودتان اشتباه فکر می‌کنید

By , شهریور ۴م, ۱۳۹۱

دنیای اقتصاد- مترجم: رویا مرسلی منبع: HBR

اگر می‌خواهید در هر موضوعی موفق‌تر از آنچه هستید باشید، باید خود و مهارت‌هایتان را بشناسید و اگر به هدفتان نمی‌رسید، باید علت آن را جست‌وجو کنید. این مساله نباید برایتان سخت باشد چون در نهایت هیچ‌کس شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد؟ با این وجود، امتیازی که به ویژگی‌های شخصی خود می‌دهید (مثلا اینکه تا چه حد دارای ذهن باز هستید، با وجدان هستید یا بدون فکر عمل می‌کنید) با برداشت دیگران نسبت به شما (کسانی که شما را به خوبی می‌شناسند) بسیار متفاوت است. به عبارت دیگر، آنگونه که شما خود را می‌شناسید با تصویری که دیگران از شما دارند شباهت چندانی ندارد.

Continue reading 'شاید درباره خودتان اشتباه فکر می‌کنید'»

مدیریت عملکرد (راهنمای مدیران برای ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان)

By , اردیبهشت ۱۵م, ۱۳۹۰

 

نوشته: بهزاد ابوالعلایی
ناشر: سازمان مدیریت صنعتی

مدیریت منابع انسانی، یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین فرایندهای مدیریتی و پشتیبانی در سازمانها است که اگر به خوبی طراحی و اجرا شود نقش مهمی در موفقیت سازمانها و دستیابی آنها به اهدافشان خواهد داشت. این کتاب به یکی از مهم ‌ترین اجزاء فرایند مدیریت منابع انسانی یعنی نظام مدیریت عملکرد می‌پردازد. در مدیریت عملکرد، اهداف و انتظارات عملکردی و رفتاری به صورت شفاف و روشن به ارزیابی شونده اعلام می‌شود و پس از گفتگوی اقناعی در مورد این اهداف و انتظارات، هر یک از دو طرف ارزیابی کننده و ارزیابی شونده، بخشی از مسئولیت عملکرد را با رویکرد مسئولیت مشترک به عهده می‌گیرند.
کتاب در پنج فصل به عملکرد و مفاهیم آن، هدف‌گذاری و برنامه ‌ریزی عملکرد، نظارت مستمر و مربی‌گری، ارزیابی عملکرد و ارائه بازخورد ، تحلیل و مرور عملکرد و اقدامات اصلاحی می‌پردازد.
کتاب راهنمایی کاربردی برای ارزیابی و بهبود عملکرد کارکنان در اختیار مدیران کشور قرار می‌دهد.

Panorama theme by Themocracy farsi shode Farzad